Yazılım & Web Tasarım Hizmeti

Responsive web tasarım, duyarlı, uyumlu web tasarım anlamına da gelir. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bu web tasarım şekli ilk olarak 2010 yılında ortaya çıktı ve son bir kaç yıldır dünyada ve ülkemizde popüler oldu.
Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.
Bilindiği gibi web sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve gezmekte güçlük yaşarlar. Eğer girdikleri site responsive yada mobil site değilse, okumak istedikleri alanı ancak zoom yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüleyebilirler ve kulanım zorluğu çekerler. Site menülerini gezmekte oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki bulamayabilirler.
Responsive sitelere mobil cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten açılacak şekilde kullanımı kolay bir versiyona dönüşür. Fontlar ve imajlar alt alta gelerek ekranda zoom yapmadan kolayca okunacak şekilde sıralanır. Hatta mobil versiyonda önem derecesi düşük elementler gizlenir, sadece ziyaretçiye sayfayla ilgili en yalın halde bilgi gösterilir. Arama motorlarında responsive siteleri ciddi şekilde destekliyor. Bir sayfanın arama motorlarında hem kendi alan adı hem de m.alanadi.com gibi farklı subdomain altında bir mobil versiyonunun olmasındansa tek url ile sayfanın responsive yapılması daha uygun buluyor. Çünkü mobilden yapılan aramalarda genellikle arama motorları sayfanın mobil uyumluluğuna dikkat etmeksizin sonuçları sıralıyor. Mobilden web site ziyaretleri dünyada %25 seviyelerine yükseldi ve kısa sürede daha da artacak. Bu sebeple responsive özellikli web sitelerinde ciddi bir artış öngörülüyor.

Online dünyada, “marka” olarak yerinizi almanın (çünkü örneğin okuyucu olarak şu anda zaten internettesiniz) avantajlarına geçmeden önce kendimi daha doğru ifade etmek adına web sitesi ve blog kavramlarını kısaca netleştirmekte istiyorum.
Bir WEB SİTESİ, bir kaç sayfadan oluşan statik (sık sık güncellenmeyen) sayfalardan oluşan bir yapıdır. Çoğunlukla bir şirketin internetteki broşürü gibidir. (İyi kullanıldığında ise aşağıda sıraladığımız faydaları sağlayan çok güçlü bir araçtır)
- Görünür Olma,
- 7/24 İletişim,
- Kendi Markanızı Yaratma ve Geliştirme,
- Çevre Edinme,
- Kulaktan Kulağa Pazarlama,
- Sürdürülebilir bir İş ve Gelir,
- Düşük Maliyetli Tanıtım ve Pazarlama,
- Güven ve İtibar Kazanma,
- Satış Aracı,

Kurumsal web siteleri ,E-Ticaret Siteleri ve araçları, firmanızın ihtiyaçlarına yönelik malzeme yönetim sistemleri, İnsan kaynakları yönetimi, İhtiyaç yönetim sistemleri kısacası ihtiyacınız olan olabilicek tüm yazılımları 312Reklam bünyesinde geliştiriyoruz.

Seo nedir (Arama Motoru Opimizasyonu);
İngilizce’deki “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltmasından oluşan SEO, dijital pazarlamanın en önemli alanlarından biridir. Türkçe’de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak ifade edilen SEO, sitenizin, internet üzerinden arama yapan kullanıcıların aradıkları içeriklere dair en alakalı ve doğru verileri bulmalarını sağlayan arama motorlarının sıralama kriterlerine uygun bir şekilde optimize edilmesi süreçlerinin tamamıdır. Sitenizin, diğer siteler arasından sıyrılarak kullanıcılara getirilmesi açısından büyük önem taşıyan SEO işlemi, sitenizi Google ve diğer arama motorlarının sıralama kriterlerine uyumlu hale getirir.
Sem Nedir ();
Arama motoru reklamcılığı, arama motorlarında ücretli reklam alımı gerçekleştirerek web sayfanıza trafik artışı sağladığınız bir pazarlama faaliyetidir.
Google, Yandex ve Bing gibi platformlarda yayınlanması için reklamlar hazırlarsınız ve belirli anahtar kelimeler üzerinden veya hedef kitlenize özel görüntülü reklamlar gibi farklı çeşitlerde fiyat teklifleri sunarsınız. Bu şekilde arama sonuç sayfalarında ücretli olarak görünen alanlar içerisinde sizde yer alırsınız. SEM çalışmaları ile trafiğinizi hemen arttırma şansı bulursunuz. SEO çalışmalarında sonuçları SEM’e göre daha uzun vadede görürsünüz. Buna rağmen reklam vermeyi bıraktığınızda organik görünürlüğünüz düşükse ziyaretçi sayınız büyük ölçüde düşer.

Dünyada gelişen ve geliştirilen teknolojileri sadece takip etmek değil aynı zamanda bu gelişmelere yön vermek.Siz de yüzlerce müşterimizle yürüdüğümüz bu yolda ailemize katılabilir, en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti 312Reklam farkıyla alabilirsiniz.

Web Tasarım , Ankara Web Tasarım , Ankara Web sitesi , İvedik Web tasarım , Ankara seo Firması , Ankara Yazılım Firmaları
  HEMEN ARA   WHATSAPP