Uv Baskı

Ultraviole baskı tekniği, baskı kalitesi yüksek ve güneş ışığına karşı dayanıklılık süresi oldukça yüksek olan boyaların kurutma süresini 1 saniyenin altında bir süreye indiren ve bu işlemin özel taşıyıcılara sahip kurutma makineleriyle yapıldığı bir tekniktir. UV boyalar sahip oldukları özelliklerinden dolayı güneşten solma vb. gibi faktörlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. UV baskı sistemi, çizim, fotoğraf ve metin baskısı için çok iyi bir yoldur. Her tür malzemeye UV kurutma sistemi sayesinde istenilen sayı ve oranda renklerle sorunsuz baskı yapılabilir. UV baskı sistemi resimleri sorunsuz bir şekilde ürününüze çıkmasını sağlar. UV baskı ürün yüzeyi uygun her malzemeye basılabilir. Bazı ürünlerde tutuculuğu daha az olabilir. Bunun sebebi ise malzemenin tutuculuğunun az olmasıdır.

Geleneksel baskı işleminde solvent mürekkep kullanılır, bu mürekkep buharlaşabilir ve çevreye zararlı uçucu organik bileşenler salabilir. Bu metot aynı zamanda sıcaklık ve ona eşlik eden bir koku oluşturur. Ayrıca, mürekkep ofset işlemi ve kurutulması için harici yöntemler kullanılması gerekir, bu işlem de birkaç gün sürebilir. Mürekkep, baskı yapılan materyal tarafından absorbe edilir, dolayısıyla renkler mat ve solgun görünebilir. Baskı işlemi genellikle kağıt, karton malzeme ile sınırlıdır ve plastik, cam, metal, folyo veya UV baskıya uygun akrilik üzerinde uygulanamaz.

Dünyada gelişen ve geliştirilen teknolojileri sadece takip etmek değil aynı zamanda bu gelişmelere yön vermek.Siz de yüzlerce müşterimizle yürüdüğümüz bu yolda ailemize katılabilir, en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti 312Reklam farkıyla alabilirsiniz.
  HEMEN ARA   WHATSAPP